המשמעויות של ניתוח אף

ניתוח אף הוא אחד הניתוחים הפופלריים ביותר בעולם וגם בישראל, בישראל מדובר בניתוח השני בשכיחותו לאחר שאיבת שומן עם 23% מהציבור שבחר בו. באנגליה לדוגמא עשרה אחוזים מכלל הניתוחים הקוסמטיים בשנה שעברה היו ניתוחי אף. הסיבה המרכזית לכך נעוצה בהיותו של האף גורם כל כך מרכזי ומשמעותי בפנים ולכן לגודל ולצורה שלו חשיבות רבה בנראות ובאטרקטיביות של המטופלת או המטופל. ניתוח אף משנה את הצורה, מתקן או מבנה לחלוטין מחדש את האף כדי להתאים אותה לצורה הסופית הרצויה.

האף מסיים את התפתחותו בגיל שש עשרה ומקבל את צורתו הסופית ולכן זהו הגיל המינימלי לניתוחי אף במדינות רבות. אלא אם מדובר בניתוח מסיבות רפואיות כגון שיפוץ האף לאחר תאונת דרכים, פתיחת דרכי נשימה, פציעה חמורה במשחק או בספורט ועוד, במקרים כאלה ייתכן שהניתוח יבוצע גם בגיל מוקדם יותר.

מה כדאי לדעת על הניתוח?

הניתוח אורך כשעה עד שלוש שעות בדומה להגלדת חזה או החלפת שתלים

נדרש לרוב חופש מהעבודה למשך שבועיים

אחרי 48 שעות מנוחה תוכלו לחזור לתנועה מלאה

לרוב לא נדרש יותר מיום התאוששות בבית החולים

רצוי להימנע מנהיגה למשך שבועיים

אחרי יממה ניתן לחזור להתקלח כרגיל

לאחר חודש וחצי לחזור לאימוני כושר

לאחר חודש לפעילות מינית

במשך חודש לאחר הניתוח רצוי לישון על הגב

ההתאוששות המלאה היא בין חודש וחצי לחודשיים

ייתכן ואתם שואלים את עצמכם – למה שמישהו ירצה לעשות משהו כזה עם כל המגבלות והסיכונים הללו? חשוב להבין כי עבור אנשים רבים, גברים ונשים, גודל וצורת האף שלהם גורמת להם אומללות וחוסר ביטחון עצמי, סביר להניח שהניתוח והשינוי החיצוני לא יביא לשינוי מוחלט ביחס זה של האדם לגופו ולעצמו אך הוא יכול להיות גורם מחולל שינוי משמעותי שיכול להביא לשינוי תפיסה כולל. אך כדי שהדבר הזה אכן יקרה חשוב להכין את עצמך נפשית לניתוח, לתאם ציפיות, להודות ולשמוח בשינוי ולעיתים גם להיעזר בעזרה פסיכולוגית או מקצועית שתסייע בשינוי. אם השינוי הפיסכולוגי לא יתרחש אז בפעמים רבות השינוי הפיזי יביא להקלה זמנית ולרצון בשינויים פיזיים נוספים בעתיד ובתחילתו של מרוץ עקר אחר איזשהו מראה אידיאלי שלא יביא להרגשה אידיאלית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *