לב המאפליה

הבוקר ירד גשם, אז במקום לעשות הליכה בחוץ עם הטבע, הלכתי על ההליכון עם ה-  .TVכך תפסתי את המפגש עם טוביה טננבום בן למשפחה חרדית בבני ברק, ששירת בצבא לאחר שנעשה חילוני  וחי בארה"ב בה נעשה מחזאי, וכותב עיתונאי ידוע שם. רק לאחרונה יצא לאור ספר המסע שלו באנגליה "אייך לאלף יהודי", ובו הוא מדרג את אנגליה כאנטישמית מכול ארצות אירופה. קדמו לו שלושת ספרי המסע שלו [שהחל ב- 2011 ] בגרמניה ,ישראל ,וארה"ב שהם כולם מחקר העוסק באנטישמיות, והוא כעיתונאי חוקר מצליח להוציא ממרואייניו הבכירים ביותר ציטוטים מדהימים על כוונתם האמיתית ושנאתם לישראל. מתוך המחקר  שדרכו חווה את התופעה האנטישמית הוא נתקל בתירוץ החדש שלה: 

"אנחנו לא שונאים יהודים, אנחנו פשוט נגד ישראל".  

אני מסתובב בהרבה מדינות הוא אמר,  ואני רואה עולם קיצוני וסהרורי מאי פעם. אומרים לך מה להגיד, מה לחשוב ואיך להתנהג. האנשים סוגרים את עצמם, מפחדים לדבר ומפחדים להגיד או לדעת את האמת. אנחנו חיים בעולם מטורף שמשתנה כל הזמן, אבל רק דבר אחד עומד על תילו ואפילו מתחזק יותר ויותר: השנאה ליהודים”.

בני ברוך = לצאת מהקופסא

במצב הזה נתפסנו "עם המכנסים למטה" ובלי ספר תהילים. הפילוג בעם מעוור אותנו מלראות את האמת שמאחורי הסיבה לאנטישמיות.  ובו זמנית משתק כול יכולת להנהיג את העם, ואת העם להיות מונהג. המצב מחייב לצאת מהקיבעון על ידי התחלה חדשה מהבסיס הבסיסי ביותר הנוגע במהות האדם. ודרכה לפצח את "קוד השנאה הגנטי" כלפינו. מסיבה זו מפציעה היום בישראל חכמת הקבלה כשיטה הבאה להורות לנו את הדרך המובילה להתפתחות האנושות קדימה ואותנו בראשה, כי זה צו השעה.

המקור שלנו בבבל. בו ישראל קמה כעם על בסיס אידיאולוגי – רוחני של אהבת הזולת. בשביל לתת דוגמה לעולם אייך צריך לחיות. כשנחרבה בינינו האידיאולוגיה בגלל שנאה, נחרבו אתה העם והמדינה. היום אין כזו אידיאולוגיה שמחברת בינינו, ורק השנאה שסביבנו היא הדבק שמחבר אותנו. בעזרתה של שיטת חכמת הקבלה נתרכז מחדש בבניית החיבור והערבות בעם, והיא שתעצור את העולם להידרדר לתהום, ותהפוך אותנו למקור מוערץ של השראה והובלה לחיים חדשים.

פוסט זה נכתב בהשראתה של התוכנית חיים חדשים 1146 עם הרב הד"ר מיכאל לייטמן, שעסקה בנושא "דה – לגיטימציה למדינת ישראל" 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *