מה המשמעות של שבועות לפי חכמת הקבלה?

במאמר תקראו על ההסבר הפנימי של בני ברוך על שבועות: שבועות זהו החג שבו אנחנו חוגגים את קבלת התורה במעמד הר סיני. לפני הר סיני היינו במצרים במצב עבדים של האגו ואז יצאנו ממצרים הלכנו במדבר ובכל הזמן הזה האגו גדל וגדל עד שהפך לשנאה ענקית. והמצב הזה גרם לבני ישראל לרצות וממש לדרוש חיבור. הרגשנו שאנחנו מחולקים לאין ספור חלקים, כל חלק וחלק חושב רק על עצמו ושאנחנו לא יכולים יותר לחיות בפירוד הזה.

מה קרה במעמד הר סיני

מעמד הר סיני הוא המצב שבו בני ישראל הגיעו אל הר סיני: המילה "סיני" היא מלשון שנאה. אחרי שהם הלכו במדבר וגדל ביניהם הפירוד, הוא גדל וגדל עד שהפך להיות הר ענק של שנאה. ואז בני ישראל הבינו שיותר טוב להם שהם מחוברים ביחד. הם עשו תפילה אחת מיוחדת, תפילה של כולם ביחד לחיבור להיות כאיש אחד בלב אחד. התפילה הגיעה אל הבורא, והבורא נתן להם את התורה, את שיטת החיבור והאהבה.

מדוע אוכלים מוצרי חלב בשבועות

חכמת הקבלה מספרת שהחלב מסמל נתינה כמו שאם נותנת חלב לתינוק שלה והפרה לעגל, כך הבורא נותן לנו את התורה. אז בחג השבועות אנחנו נוהגים לאכול מוצרי חלב, בשביל לזכור את הדבר המופלא הזה נתינה. ולכן המקובלים הנהיגו את המנהג הזה.

שיבולת השדה

השיבולת, קצת לפני שהיא הופכת לקמח ואחר כך ללחם או לכל דבר אחר, גדלה לבדה בנפרד מהשיבולים האחרות. ואז כל השיבולים נאספות יחד ליחידה אחת. כך גם אנחנו בני האדם, גדלים כל אחד לבד בעולם שלו, אבל כשנבשיל נהיה כולנו יחד כאיש אחד בלב אחד .

מה מסמלים שבעת המינים

שבעת המינים, שבעת הפירות שארץ ישראל התברכה בהם, הם כנגד שבע הספירות המרכיבות את הנשמה. הנשמה היא המצב שבו אנחנו בחיבור כולנו ביחד דבוקים בבורא. וכמו שמסבירה לנו חכמת הקבלה, ארץ ישראל, ארץ זבת חלב ודבש, מסמלת את המצב הזה.

רוצים לגלות יותר? מוזמנים לבקר באתר קבלה לעם  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *